Неділя, 20 серпня 2017
Останні новини
Валериан и город тысячи планет: ФИЛЬМ СМОТРИТЕ ЗДЕСЬВалериан и город тысячи планет смотреть Бабушка легкого поведения онла: ФИЛЬМ СМОТРИТЕ ЗДЕСЬБабушка легкого поведения через торрент Білий дім оприлюднив стенограм: Прес-служба Білого дому опублікувала стенограму розмови, що Стали відомі обличчя Правого с: В соціальній мережі «Вконтакте» в групі Правий сектор з’явил «Правий сектор» між грошима та: Рух «Правий сектор» прийнято називати «новоствореною організ Кличко без ретуші: щоденник у : На сайті наймасовішої німецької газети-таблоїду Bild уже два Німецький блогер Кличко: У вівторок “Українська Правда” опублікувала розлогий ком Сто перше нагадування Яценюку:: “Офіційна опозиція” давно уже вичерпала кредит довіри, т Яценюк розповів про плани і ре: Конституційна реформа, яку ініціюватиме опозиція і під яку з Єдине для всіх правове поле — : Остання парламентська сесія — це черговий симптом не тіл

Єдине для всіх правове поле — запорука перемоги народу

Автор  Опубліковано в Спілкування П'ятниця, 31 січня 2014 17:28
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

Остання парламентська сесія — це черговий симптом не тільки нездатності опозиції реагувати на виклики часу, але й просто бачити ці виклики. Або ж — нездатності до складної, психологічної, парламентської гри. Тому що може для рейтингу і потрібно мати мітинговий імідж, але для політичних ігор цього явно недостатньо. Цього вже навіть недостатньо для того, аби керувати протестами на Майдані та Грушевського, які давно вже діють автономно, і на яких рейтинг лідерів опозиції все більше і більше наближається до рейтингу самого Януковича. Здавалося б, самий час піти в рішучий бій, але..

Чи втратив від парламентських рішень щось Президент? Ні, швидше здобув. Заміна прем'єра планувалася в команді Віктора Федоровича давно, а опозиція лише дала для цього чудову нагоду одночасно ще й виставити Януковича “миротворцем”. Диктаторські закони відмінено (частково), але натомість прийшли закони, які фактично узаконюють взяття людей в заручники. Тим більше, що тактика заручників показала свою більшу ефективність у порівнянні з тактикою залякування.

Дивимося з іншого боку: чого досягла опозиція? Та в принципі нічого, вона навіть не змогла запобігти кнопкодавству під час ухвалення законів. Колись внесення до регламенту положення про переголосування у випадку голосування за іншого кандидата подавалось як неабияке досягнення опозиціонерів. Нині ж Лесю Оробець, яка кинулась зупиняти кнопкодавів просто побили її ж колеги — депутати з більшості, ніхто й не заступився.

Крім того, великий мінус опозиції — відсутність до цього часу адекватних вимог, які до того ж лежали б у правовому полі. У відповідності до чинного законодавства, президент може піти з посади лише у чотирьох випадках: за власним бажанням (в ситуації з Януковичем це швидше “чорний” анекдот), за станом здоров'я (нежить, що став топ-новиною в країні на це не тягне), через процедуру імпічменту (вона у нас так само нереальна, як і, наприклад, референдум) та у зв'язку зі смертю (хоч її і пророкують наші мольфари, але якось безрезультатно). Всі інші спроби усунути Віктора Федоровича від влади будуть по суті своїй заколотом із мало прогнозованими наслідками. Навіщо це потрібно Кличку, Яценюку, Тягнибоку і Порошенку, який “то виринає, то потопає” на сцені Майдану? Та для того ж: підняти свій рейтинг, який серед протестуючих вже наближається до нуля. Янукович не дурний, і залишив всім учасникам ганебної сесії якусь шпаринку для виправдання: опозиції ефемерне скасування законів, комуністам — заборону на реабілітацію УПА.

Тим більше, що у опозиційної чи то трійки, чи то четвірки немає відповіді на багато питань. Мова йде не тільки про те, як вони бачать механізм відставки президента в нинішніх умовах. Прийти й проголосувати голосами меншості, і щоб Кличко в порожній залі прийняв присягу, як це колись робив Ющенко? Але це буде відвертий балаган. Тим більше навіть незрозуміло, кого ж ця група бачить опозиційним кандидатом. Легендарна фраза Яценюка про те, що “лідером є народ” свідчить лише про те, що трійка ненавидить одне одного не менше, аніж Януковича. А тут ще на обрії вигулькнув Порошенко...

Тепер же інше: а чому не можна було використати потенціал парламенту для м'якого усунення президента від влади? Шляхом повернення до Конституції 2004 року, чи будь-якому іншому способу обмежити його повноваження до 2015 року, коли й відібрати його владу законним шляхом? Ми ж бачили на останній сесії і позитивні моменти. Януковича, який прибіг до Верховної Ради, яку він ігнорував місяцями. Відвертий страх президента перед виходом з-під контролю парламенту. Ми бачили групи регіоналів, які відкрито висловлювали незгоду з лінією фракції. Врешті решт ми бачили, що за деякі рішення голосувало понад 360 депутатів — достатньо, щоб почати бодай повертати назад нашу Конституцію. Ця переломна ситуація була проігнорована опозиційними фракціями, які свідомо передали ініціативу в руки Президента.

Оці півсотні народних депутатів, бунт яких начебто приїхав придушувати Янукович — з ними була проведена якась роботи? З ними та їх спонсорами? Може, їм було щось запропоновано від опозиції за правильне голосування, чи знайдено якийсь компроміс? Ні, нічого такого не робилось і вони під “аргументами” президента проголосували, як треба. Опозиція не може контролювати навіть власних” тушок”, що їй братися до фракції ПР...

Пояснення такій дивній поведінці фракцій Кличка-Тягнибока-Яценюка може бути тільки одне: вони вже наперед приготувалися до конфлікту "внаслідок неприйняття закону про амністію", що дозволило б їм і далі перебувати на хвилі народного гніву. Втративши ініціативу, вони заговорили про імпічмент, щоб хоч якось пояснити свою нелогічну діяльність. Такі дії по суті своїй все більше маргіналізують вождів опозиції, все більше відривають їх від реальних запитів народу. В той же час позиція руху “МИ — НАРОД” залишається найбільш конструктивною: максимальне обмеження президентських повноважень і проведення прозорих і демократичних виборів. Тільки передачею влади в правовому полі ми можемо забезпечити країну від громадянського конфлікту чи від спокуси вибирати собі “президентів” мало не в кожному селі. Ланцюгова реакція, яку потягне за собою будь-яке не правове рішення потягне за собою лише ескалацію насилля, а заклики до негайного повалення влади — від лукавого.

Читати 40117 разів

Наші партнери